lub
127 głosów

Limity pojemności i transferu usług biznesowych np Luna II nowe sugestia

Sugeruję zwiększyć limity pojemności i transferów szczególnie platform e-biznes bo nie przystają do obecnych czasów. Konkurencja nie śpi, ma większe pojemności dla porównywalnych usług jakie oferuje KEI np w ramach platform Luna II. Sugeruję dwukrotne powiększenie pojemności i transferu poszczególnych platform.

anonim 2016-06-10
Głosów 127: + 127 anonim

Komentarze

Avatar sugester medium
Miuosz
60GB to śmiech, ale KEi, to generalnie śmiech. Jak nie z limitem transferu danych (dawniej), tak obecnie z "obciążeniem maszyny referencyjnej". Hosting dla lamusów.

2016-06-16 09:53

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Melon
I do tego należałoby dodać jeszcze zwiększenie przestrzeni baz danych - obecnie na każde 30GB platformy wirtualnej można wykorzystać tylko 2GB na wszystkie bazy danych! Tak ogromne ograniczenie jest niespotykane u większości innych dostawców. Od wielu już długich lat (a może nawet od początku istnienia kei?) jak pamiętam było 2GB na bazy i nadal jest 2GB. Jeśli już musi być jakiś limit, to powinien być on zmieniany przynajmniej zgodnie z tempem rozwoju techniki: 10 lat temu 2GB to był innego kalibru limit niż to samo 2GB w dzisiejszych czasach.

2016-08-03 18:20

Zgłoś naruszenie zasad

kei
kei
Odpowiedź główna   Dziękujemy za to zgłoszenie i komentarze. Przekażemy je do analizy do naszego działu rozwoju.

2016-08-08 14:16

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
anonim
Problemem jest nie tyle wartość odstająca od wartości rynkowych, ale odstawanie od najtańszego pakietu hostingowego, który jest kilkukrotnie tańszy, a ma lepsze parametry (ten sam limit obciążenia, brak limitu transferu, dwukrotnie większe pojemność itd.). Warto to przemyśleć chyba.

2016-09-06 08:38

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Melon
Co do porównania z najtańszym pakietem hostingowym, to też nie jest tak różowo, że na platformie wirtualnej dostajemy tyle samo. W pakiecie hostingowym zliczane jest tylko użycie CPU przez stronę www, a w platformie zliczane jest zużycie CPU przez całą maszynę wirtualną wliczając w to usługi działające w systemie i zainstalowane przez kei. W efekcie mając platformę w wersji 5% już na starcie platforma zużywa ok. 1.1% bez żadnego ruchu. Dodatkowo całościowe zużycie platformy to prawie 2 razy tyle, co zużywa pojedyncza strona, bo dochodzi obciążenie serwera/systemu/itp. obsługujące zapytania. Rozliczamy się też osobno ze zużycia dysku i baz danych. Czyli ostatecznie na platformie 5% mamy sporo mniej zasobów niż na zwykłym hostingu 5%. Generalnie może nie jest to problemem, jednak w oficjalnej ofercie nigdzie nie ma o tym informacji, przez co potencjalny klient dostaje nieprawidłowe dane chcąc porównać poszczególne oferty i może czuć się później oszukany - no bo jak niby dostaje 5% zasobów do wykorzystania jak na pustym serwerze już 1.1% jest zajęte - więc tak naprawdę dostaje 3.9% do wykorzystania, to chyba logiczne?

Kolejnym powiązanym problemem jest brak sensownej opcji zwiększenia zasobów dla korzystających ze zwykłego hostingu 300zł netto/rok, gdzie jest 5% do wykorzystania. Mając stronę, która zacznie to przekraczać nie można przejść na wyższy hosting, bo tam wszędzie jest 5%. Jedyna opcja to platforma wirtualna 10% za 1620zł/rok, czyli 5.4 raza drożej - przy czym biorąc pod uwagę poprzednią uwagę - nie dostajemy 10% w stosunku do 5% hostingu zwykłego, tylko mniej, pewnie tak ok. 7% jeśli uwzględnić dodatkowe zasoby, które nam zjada platforma. Czyli jednym słowem tacy klienci są zachęcani do wyniesienia się z kei.

Myślę, że warto aby kei przemyślało i polepszyło swoją ofertę pod tymi względami, bo serwery działają naprawdę fajnie i panel mają wygodny, ale z tymi zasobami i przestarzałymi pojemnościami na dane już nieco są w tyle.

2016-09-29 15:50

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Maciej
Jestem już wieloletnim klientem kei i kwestie związane z limitami transferu to jedyna wg mnie - ale największa bolączka. Mamy kolokowany serwer i jak się trafi jakiś Klient który nadmiernie generuje transfer - trzeba kombinować i go przenosić ze serwera kolokowanego na normalny hosting gdzie o dziwo limitu nie ma - alebo do innych usługodawców. Robi się przez to bałągan - zamiast korzystać z jednej usługi - muszę rozdrabniać się między kilka róznych hostingów.

2016-11-18 15:24

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
A
Nie łudźcie się, mi dział rozwoju kei odpowiedział 2 miesiące temu, że nic z tym nie zrobi.

A sugestie.kei.pl to godna politowania inicjatywa, bo nic z tego technicznego sugestywnego zbioru nie zostało wdrożone. Taki pic, który ma sprawiać wrażenie, że kei.pl obchodzi co myślą i czego chcą jego klienci.

2016-11-23 21:51

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Melon
Niestety jest to zrozumiałe - kei.pl to firma, a głównym celem firmy to generowanie dochodu, więc tak po prostu sprezentowanie dodatkowych GB na przestrzeń dyskową i transfer nie przychodzi łatwo, zwłaszcza jeżeli mają klientów i większość z nich płaci i jest zadowolona, wtedy ta mniejszość chcąca więcej nie ma istotnego znaczenia. Oni sobie na pewno to dobrze obliczyli i dopóki nie zaczną tracić z powodu zbyt słabej oferty w stosunku do konkurencji, to nie wiem czy można liczyć na jakąś poprawę. My nie wiemy jak sprawa wygląda od strony kei i całkiem możliwe, że zwiększenie limitów im się po prostu nie opłaca.

2016-12-16 11:35

Zgłoś naruszenie zasad

kei
kei
Odpowiedź główna   W najbliższym czasie przedstawimy produkt spełniający powyższe oczekiwania.

2017-09-14 14:16

Zgłoś naruszenie zasad

kei
kei
Odpowiedź główna   Dzień dobry :) miło nam poinformować, że wdrożyliśmy nową usługę: Serwer+, czyli serwer VPS w chmurze. Oferuje skalowalność zasobów pod kontrolą finansów. Usługa oparta na dyskach SSD. Zapraszamy do skorzystania z 7 dniowego darmowego okresu próbnego. https://www.kei.pl/serwery-vps

2017-10-02 08:55

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
anonim
Przecież ten nowy produkt jest droższy od typowych platform e-biznes, więc jak to ma być rozwiązanie?
Po prostu mamy zrozumieć, że KEI nie jest zainteresowane dalszym utrzymywaniem platform e-biznes co potwierdza usunięcie ich z oferty!
Widać były one niedochodowe jak OC dla ubezpieczycieli...

2017-10-07 20:44

Zgłoś naruszenie zasad

kei
kei
Odpowiedź główna   Przygotowaliśmy nowy produkt, który w naszej ocenie rozwiązuje znaczną część problemów Platform e-Biznes, które zgłaszali nam Klienci. Mam tutaj na myśli między innymi ograniczoną powierzchnię baz danych, drogi transfer, skalowalność "na życzenie" z panelu Klienta czy też możliwość rozliczania się w miesięcznych abonamentach. W nowej usłudze powierzchnia bazy danych jest ograniczona jedynie powierzchnią samego serwera, 1GB transferu to zaledwie 0,03 zł. Możliwość zmiany zasobów na dowolnie wybrany okres pozwala na dostosowanie usługi do bieżącej sytuacji projektu. Porównanie cen (w ujęciu kwartalnym) z uwzględnieniem transferu przedstawia się następująco: Platforma 10% to koszt 445 zł netto, Serwer+ 2.4.50 to koszt 475 zł netto. Platforma 30% kosztuje 907 zł netto, Serwer+ 4.8.100 kosztuje 915 zł netto. Jak widać różnice w cenach porównywalnych do siebie pakietów są znikome. W rozwoju naszej oferty nie szukamy rozwiązań niskobudżetowych. Uwzględniając potrzeby zgłaszane przez naszych klientów stawiamy na udoskonalenie oferty.

2017-10-11 09:27

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Lotnik
Wszystko super, tylko miejsce na dysku w nowej ofercie jest jeszcze droższe niż było! Autor zgłaszał coś takiego: "Sugeruję zwiększyć limity pojemności i transferów szczególnie platform e-biznes bo nie przystają do obecnych czasów.". I fakt, limity pojemności teraz przystają do obecnych czasów, ale zapłacimy za nie bardziej słono niż dotychczas. Dyski SSD są super hiper ale czy każdy chce za nie płacić?

Oferta kei staje się coraz bardziej ekskluzywna i luksusowa. Pomyślcie też o klientach z niższej (średniej) półki. Podpowiedź: opcja HDD z niższą ceną?...

2017-10-23 12:48

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Melon
O tym samym sobie pomyślałem i nawet napisałem w tej sprawie do działu obsługi klienta Kei. Pani mnie poinformowała, że planują wprowadzić vps-y na "dyskach SATA", które mają być tańsze. Chciałem przejść na nową platformę vps, ale niestety oznaczałoby to spore zwiększenie kosztów, cena za GB na tych SSD faktycznie jest duża.

Czy wiadomo już kiedy zostanie wprowadzona usługa vps na tańszych dyskach?

2017-10-30 11:50

Zgłoś naruszenie zasad

Dodaj komentarz