lub
118 głosów

Limity pojemności i transferu usług biznesowych np Luna II nowe sugestia

Sugeruję zwiększyć limity pojemności i transferów szczególnie platform e-biznes bo nie przystają do obecnych czasów. Konkurencja nie śpi, ma większe pojemności dla porównywalnych usług jakie oferuje KEI np w ramach platform Luna II. Sugeruję dwukrotne powiększenie pojemności i transferu poszczególnych platform.

anonim 2016-06-10
Głosów 118: + 118 anonim

Komentarze

Avatar sugester medium
Miuosz
60GB to śmiech, ale KEi, to generalnie śmiech. Jak nie z limitem transferu danych (dawniej), tak obecnie z "obciążeniem maszyny referencyjnej". Hosting dla lamusów.

2016-06-16 09:53

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Melon
I do tego należałoby dodać jeszcze zwiększenie przestrzeni baz danych - obecnie na każde 30GB platformy wirtualnej można wykorzystać tylko 2GB na wszystkie bazy danych! Tak ogromne ograniczenie jest niespotykane u większości innych dostawców. Od wielu już długich lat (a może nawet od początku istnienia kei?) jak pamiętam było 2GB na bazy i nadal jest 2GB. Jeśli już musi być jakiś limit, to powinien być on zmieniany przynajmniej zgodnie z tempem rozwoju techniki: 10 lat temu 2GB to był innego kalibru limit niż to samo 2GB w dzisiejszych czasach.

2016-08-03 18:20

Zgłoś naruszenie zasad

kei
kei
Odpowiedź główna   Dziękujemy za to zgłoszenie i komentarze. Przekażemy je do analizy do naszego działu rozwoju.

2016-08-08 14:16

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
anonim
Problemem jest nie tyle wartość odstająca od wartości rynkowych, ale odstawanie od najtańszego pakietu hostingowego, który jest kilkukrotnie tańszy, a ma lepsze parametry (ten sam limit obciążenia, brak limitu transferu, dwukrotnie większe pojemność itd.). Warto to przemyśleć chyba.

2016-09-06 08:38

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Melon
Co do porównania z najtańszym pakietem hostingowym, to też nie jest tak różowo, że na platformie wirtualnej dostajemy tyle samo. W pakiecie hostingowym zliczane jest tylko użycie CPU przez stronę www, a w platformie zliczane jest zużycie CPU przez całą maszynę wirtualną wliczając w to usługi działające w systemie i zainstalowane przez kei. W efekcie mając platformę w wersji 5% już na starcie platforma zużywa ok. 1.1% bez żadnego ruchu. Dodatkowo całościowe zużycie platformy to prawie 2 razy tyle, co zużywa pojedyncza strona, bo dochodzi obciążenie serwera/systemu/itp. obsługujące zapytania. Rozliczamy się też osobno ze zużycia dysku i baz danych. Czyli ostatecznie na platformie 5% mamy sporo mniej zasobów niż na zwykłym hostingu 5%. Generalnie może nie jest to problemem, jednak w oficjalnej ofercie nigdzie nie ma o tym informacji, przez co potencjalny klient dostaje nieprawidłowe dane chcąc porównać poszczególne oferty i może czuć się później oszukany - no bo jak niby dostaje 5% zasobów do wykorzystania jak na pustym serwerze już 1.1% jest zajęte - więc tak naprawdę dostaje 3.9% do wykorzystania, to chyba logiczne?

Kolejnym powiązanym problemem jest brak sensownej opcji zwiększenia zasobów dla korzystających ze zwykłego hostingu 300zł netto/rok, gdzie jest 5% do wykorzystania. Mając stronę, która zacznie to przekraczać nie można przejść na wyższy hosting, bo tam wszędzie jest 5%. Jedyna opcja to platforma wirtualna 10% za 1620zł/rok, czyli 5.4 raza drożej - przy czym biorąc pod uwagę poprzednią uwagę - nie dostajemy 10% w stosunku do 5% hostingu zwykłego, tylko mniej, pewnie tak ok. 7% jeśli uwzględnić dodatkowe zasoby, które nam zjada platforma. Czyli jednym słowem tacy klienci są zachęcani do wyniesienia się z kei.

Myślę, że warto aby kei przemyślało i polepszyło swoją ofertę pod tymi względami, bo serwery działają naprawdę fajnie i panel mają wygodny, ale z tymi zasobami i przestarzałymi pojemnościami na dane już nieco są w tyle.

2016-09-29 15:50

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Maciej
Jestem już wieloletnim klientem kei i kwestie związane z limitami transferu to jedyna wg mnie - ale największa bolączka. Mamy kolokowany serwer i jak się trafi jakiś Klient który nadmiernie generuje transfer - trzeba kombinować i go przenosić ze serwera kolokowanego na normalny hosting gdzie o dziwo limitu nie ma - alebo do innych usługodawców. Robi się przez to bałągan - zamiast korzystać z jednej usługi - muszę rozdrabniać się między kilka róznych hostingów.

2016-11-18 15:24

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
A
Nie łudźcie się, mi dział rozwoju kei odpowiedział 2 miesiące temu, że nic z tym nie zrobi.

A sugestie.kei.pl to godna politowania inicjatywa, bo nic z tego technicznego sugestywnego zbioru nie zostało wdrożone. Taki pic, który ma sprawiać wrażenie, że kei.pl obchodzi co myślą i czego chcą jego klienci.

2016-11-23 21:51

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Melon
Niestety jest to zrozumiałe - kei.pl to firma, a głównym celem firmy to generowanie dochodu, więc tak po prostu sprezentowanie dodatkowych GB na przestrzeń dyskową i transfer nie przychodzi łatwo, zwłaszcza jeżeli mają klientów i większość z nich płaci i jest zadowolona, wtedy ta mniejszość chcąca więcej nie ma istotnego znaczenia. Oni sobie na pewno to dobrze obliczyli i dopóki nie zaczną tracić z powodu zbyt słabej oferty w stosunku do konkurencji, to nie wiem czy można liczyć na jakąś poprawę. My nie wiemy jak sprawa wygląda od strony kei i całkiem możliwe, że zwiększenie limitów im się po prostu nie opłaca.

2016-12-16 11:35

Zgłoś naruszenie zasad

kei
kei
Odpowiedź główna   W najbliższym czasie przedstawimy produkt spełniający powyższe oczekiwania.

2017-09-14 14:16

Zgłoś naruszenie zasad

Dodaj komentarz